Home فناوری در صنایع مالی و بانکداری مسترکارت با دو پیشنهاد تازه وارد اینترنت اشیا می‌شودمسترکارت با دو پیشنهاد تازه وارد اینترنت اشیا می‌شود

مسترکارت باهمکاری با سامسونگ پرداخت‌ها را وارد اینترنت اشیا می‌کند، پیش‌ازاین سامسونگ یخچال هوشمند را ساخته است. البته این شرکت همکاری با کوین را هم شروع کرده است؛ بله همان کوین.

پیشنهادهای اینترنت اشیای مسترکارت مژده از چیزی می‌دهد که ما انتظار داریم سال پرکاری در اینترنت اشیا سال برای اقتصاد فناوری باشد.

مسترکارت نام مشارکت با سامسونگ را گروسریز گذاشته و به یخچال هوشمند سامسونگ متصل است، این محصول درواقع یخچالی است که یک تبلت اندروید روی درِ آن جاسازی ‌شده است. (تک‌کرانچ به این نکته اشاره داشته که این تبلت در عرض چند سال قدیمی می‌شود درحالی‌که به‌صورت طبیعی یخچال‌ها خیلی بیشتر کار می‌کنند.)

شما متوجه می‌شوید که شیر تمام‌شده است، از طریق تبلت این را بررسی کرده و به‌صورت آنلاین آن را سفارش دهید. چه چیز از این آسان‌تر؟ لیست خرید شما با رمزی چهاررقمی تائید می‌شود که باید از دسترس کودکان دور نگه‌داشته شود و به‌صورت مداوم تعویض گردد. فرش‌دایرکت، شاپ‌رایِت و مای‌وب‌گروسر باهم شریک هستند.

اپلیکیشن گروسر عادات غذایی خانواده را هم یاد می‌گیرد، و پیشنهادهایی ارائه می‌دهد، این چیزی است که این محصول را به یخچالی “هوشمند” تبدیل می‌کند.

شراکت مسترکارت با کوین در نمایشگاه مصرف‌کنندگان وسایل الکتریکی اعلام شد؛ کوین با محصول چند کارت در یک کارت خود مشهور شده است. کوین چند وقتی بود که دچار مشکل شده بود، چون در ارسال محصولات برای حمایت‌کنندگان مالی خود دچار تأخیر شده و به علت ارتباطات ضعیف باعث عصبانی شدن آن‌ها شده بود. شکست ماه گذشته‌ی استارتوس کارد هم زنگ خطری برای کوین بود، اما این شرکت با مدیریت کانیشک پاراشار، با چرخش کاری خود به سمت پرداخت برای پوشیدنی‌ها عملکرد تحسین‌برانگیزی را از خود نشان داده است.

مسترکارت نام این مشارکت را “تجارت برای تمام دستگاه‌ها” گذاشته است. این بخشی از مشارکتی گروهی است که پاییز ۲۰۱۵ در مونه۲۰/۲۰ آغازشده است.

مسترکارت با دو پیشنهاد تازه وارد اینترنت اشیا می‌شود

شری هیمند، معاون ارشد پرداخت دیجیتالیِ مسترکارت در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: “خوبی بزرگ برنامه‌ی مسترکارد این است که ما به اجناسی قابلیت پرداخت کردن را می‌دهیم که مشتریان در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنند، بندهای تناسب‌اندام، جواهرات، لباس و ساعت. این کار باعث می‌شود که محصولات کارایی بیشتری را برای مصرف‌کنندگان داشته باشند و تولیدکنندگان هم می‌توانند ابزارهایی با ارزش بالاتری را برای مشتریان خود تولید کنند. کوین این کار کامل‌تر کرده و ما را قادر می‌سازد تا برای اضافه کردن این قابلیت با تولیدکنندگان محصولات بیشتری مشارکت کنیم.”

به نظر می‌رسد که قابلیتِ کوین در جا دادن تمام فناوری‌ها در بخشی کوچک جواب داده است. مدیریت مسترکارت در ابداعاتِ مربوط به پرداخت کردن نشان داده است که شبکه‌ی آن‌ها تا چه حد بازار پرداخت را تحت سلطه‌ی خود درآورده است.

یک نظر در مورد این مطلب

نظر شما چیست؟