Home فناوری در صنایع انرژی شیشه‌های شفاف؛ سیستم گرمایش اعجاب‌انگیز برای خانه هاسولتک انرژی یک شرکت سوئدی است که روش‌هایی را برای استفاده از انرژی پاک به وجود می‌آورد. این شرکت روش ویژه‌ای را برای سیستم گرمایش خانه به‌وسیله‌ی شیشه‌های شفاف معمولی طراحی کرده که در سفال‌های سقف خانه قرار می‌گیرد. این سفال‌های اعجاب‌انگیز گرم‌کننده‌ی محیط خانه، نمایی زیبا و یخی را به خانه می‌دهد.
در سال ۲۰۰۹، مصالح ساخت این شرکت به‌وسیله‌ی هیئت‌داوران به‌عنوان یکی از جالب‌توجه‌ترین مصالح جدید نه سال گذشته برگزیده شد. با رأی مردمی، سفال‌های شیشه‌ای این شرکت مدال طلای نمایشگاه نورث بلدینگ نوردبیگ را از آن خود کرد. رییس این هیئت‌داوران، آقای دکتر بنگ تولونن گفت: “برنده توانست که طراحی زیبا را با کارکردهای ضروری ترکیب کرده تا انرژی پاک و پایداری را به وجود بیاورد. این محصول ابتکاری واقعاً به‌موقع ساخته‌شده است.”
همین‌طوری که قبلاً گفتیم، این سفال‌ها از شیشه‌های معمولی ساخته‌شده‌اند و به‌اندازه‌ی سفال‌های خاک رسی وزن ‌دارند. این روش آب یا لوله‌های مکش را گرم نمی‌کند، بلکه هوا را گرم می‌سازد. این سفال‌ها بالای پوشش سیاه نایلونی قرار می‌گیرند. زیر این پوشش، اسلات‌های هوا قرار داده‌شده‌اند. رنگ سیاه باعث جذب حرارت خورشید شده و این گرما، هوا را به جریان درمی‌آورد. به‌وسیله‌ی یک انباشت گر، از این هوای گرم برای گرم کردن آبی که به سیستم گرمایی خانه متصل است استفاده می‌شود. این سیستم برای پایین آوردن مصرف انرژی در طول سال استفاده می‌شود و می‌توان از آن در طول شب و حتی در روزهای تاریک زمستان در مناطق نزدیک به قطب هم استفاده کرد چون این سیستم دارای قابلیت ذخیره‌ی حرارت در لایه‌های هوای جداسازی شده در زیرپوشش سیاه می‌باشد.

سفال شیشه ای


این شرکت با همکاری کارخانه‌ی تولید شیشه‌ی ارفورز، این سفال‌ها را تولید کرده است. در حال حاضر در پرتقال، این محصولات با همان طراحی سوئدی، در حالت تولید صنعتی هستند. روش تولید انرژی سولتک با توجه به فصل، آب‌وهوا و میزان شیب و سمتی که این سفال‌ها روی سقف قرا گرفته‌اند، می‌تواند حدود ۳۵۰ کیلووات برق تولید کند.

2 نظر در مورد این مطلب

نظر شما چیست؟