خودران‌ها آینده صنعت خودرو

اتومبیل‌های بدون راننده سال‌ها به‌عنوان یک تخیل در ذهن همه وجود داشته، اما رفته‌رفته به واقعیت تبدیل شده است

دنیای حمل‌ونقل این روزها وارد فاز جدیدی شده است و در برخی نقاط دنیا، شاهد حضور خودران‌ها در جاده‌ها هستیم. البته دنیا هنوز در ابتدای چنین راهی قرار دارد و دست‌کم 10 سال دیگر شاید نیاز باشد تا حضور خودران‌ها در خیابان‌ها پررنگ‌تر شود. اما برخی از شرکت‌ها توانسته‌اند نمونه‌های اولیه خودران‌های خود را از حالت مفهومی خارج کرده و کاربردی کنند.

یکی از این شرکت‌ها که در این زمینه فعالیت گسترده‌ای دارد و یک پیشرو به‌حساب می‌آید، استارت‌آپ فرانسوی EasyMile است.

این استارت‌آپ، شاتل بدون راننده خود را در موقعیت‌های مختلف در سراسر جهان بسط و گسترش داده و با کسب مقام اولین وسیله نقلیه مجاز به کار بدون راننده در جاده‌های عمومی فرانسه اکنون توانسته کلاه خود را بالاتر بگذارد.

از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ با موتور EZ10  ظاهر شد، ما شاهد آزمایش خودروی  Easy mile در بیش از ۳۰ کشور جهان بوده‌ایم که در بسیاری از آن‌ها انسان وجود ندارد، اما تحت نظارت یک اپراتور از راه دور کارش را انجام می‌دهد.  کشورهای سنگاپور، ایالات متحده، فنلاند و استرالیا  از این وسیله نقلیه استفاده کرده‌اند و حالا این شرکت تلاش می‌کند تا وسیله نقلیه خود را به عنوان یک راه‌حل خودمختار برای پردیس‌های خصوصی، کارخانه‌ها،‌ فرودگاه‌ها و جوامع برنامه‌ریزی شده مطرح کند.

جدیدترین نسخه EZ10 دارای  ۱۵ نفر ظرفیت با صندلی‌های بالشتکی و کمربند ایمنی بوده در حالی که این شرکت اخیرا یک رمپ خودکار و نیز جایگاه‌هایی را برای مسافران دارای معلولیت اضافه کرده است. همچنین این شرکت اخیرا مجموعه حسگرهای EZ10 را ارتقا داده و با استارت‌آپ آلمانی سونو موتورز برای ادغام سلول‌های خورشیدی و افزایش برد خودرو همکاری کرده است.

این اتوبوس خودران در تولوز، فرانسه بین ورودی اصلی و یک پارکینگ در فاصله ۶۰۰ متری (۲۰۰۰ فوت) در امتداد یک مسر ترافیکی مختلط با دوچرخه، عابران پیاده،‌اتومبیل‌ها و اتوبوس‌ها کار می‌کند.

این شرکت پس از ثبت و اطمینان از قابلیت این سرویس،‌ اکنون اولین شرکت اروپایی نام گرفته که مجوز خودران سطح ۴ در جاده‌های عمومی را که توسط دولت فرانسه صادر شده، دریافت کرده است.

این سطح بالایی از اتوماسیون است که وسیله نقلیه را قادر می‌سازد بدون حضور انسان در آن، کار کند. مقررات، راه را برای شروع فعالیت‌ خودروهای خودران در جاده‌های عمومی باز می‌کند.

بنوا پرین، مدیر کل Easy mile می‌گوید: «این گام مهمی به سوی تجاری‌سازی واقعی رانندگی خودکار، هم در سایت‌های بزرگ خصوصی هم در جاده‌های عمومی است. من در مورد آینده هیجان زده هستم، زیرا بیشتر و بیشتر از حمل و نقل هوشمند استفاده می‌شود.»

در مسیر پیشرفت

از سوی دیگر کابین مفهومی ارائه شده توسط شرکت میتسوبیشی دریچه‌ای به‌سوی آینده خودروهای خودمختار است.

اتومبیل‌های کاملا خودمختار سال‌ها، اگر نگوییم دهه‌ها با آن چیزی که انتظارش را داریم فاصله دارند. این انتقال از خودروهای معمولی به‌خودمختار، خودروسازان را ملزم به نصب دستگاه‌های مختلفی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که راننده به جاده توجه می‌کند و در مواقع مورد نیاز، خیلی سریع کنترل خودرو را در دست می‌گیرد. واقعیت این است که بسیاری از رانندگان زمانی که با خودران‌ها و سیستم اتوپایلوت کار می‌کنند، همه‌چیز را به ماشین می‌سپارند و خود کوچک‌ترین توجهی به وضعیت رانده شدن خودرو ندارند. گاه حتی می‌خوابند که این به‌ هیچ عنوان مدنظر سازندگان نیست. آنها هم‌اکنون به‌طور مرتب از صاحبان چنین خودروهایی می‌خواهند که دست‌شان به فرمان بوده و همواره آماده عکس‌العمل درصورت نیاز باشند. با این حال‌خودروسازان از سیستم‌های نظارت بر راننده نیز در کنار سیستم خودمختار استفاده می‌کنند تا شرایط او را در طول رانندگی مورد بررسی قرار دهد. هم‌اکنون در بسیاری از مدل‌ها این سیستم وجود دارد، اما کانسپت جدید میتسوبیشی الکتریک با نا Emirai xS Drive، تکرار احتمالی بعدی این فناوری را به‌عنوان یک پیش‌نمایش ارائه می‌کند. با این تفاوت که سیستم ارائه‌شده بسیار پیشرفته‌تر از آن چیزی است که امروز شاهد آن هستیم.

کانسپت اتاق و سیستم‌های مربوط به راننده البته نباید به‌عنوان پیش‌نمایشی از کابین خودروهای آینده میتسوبیشی درنظر گرفته شود. آنها موجودیت‌های متفاوتی هستند که زیر یک چتر شرکتی قرار دارند و چندین فناوری را ترکیب می‌کنند که واقعا به راننده کمک می‌کند. اما داستان اصلی اینجاست که کابین دارای یک دوربین مادون قرمز است که اطلاعات چهره و بیومتریک راننده را ثبت می‌کند که شامل ثبت تغییرات جزئی در روشنایی پوست ناشی از ضربان نبض فرد می‌شود. حتی می‌تواند این تغییرات را با ارتعاشات خودرو و تغییرات نور محیط داخلی تشخیص دهد. این دوربین همچنین با استفاده از تمام اطلاعات موجود برای قضاوت در مورد هوشیاری راننده، وضعیت بدن، حرکات و دمای بدن راننده را برای نشانه‌های خستگی بررسی می‌کند. اگر راننده خواب‌آلود به‌نظر برسد، وسیله نقلیه هشداری ارسال می‌کند که توصیه می‌کند استراحت کند یا خودرو را در امتداد شانه جاده متوقف کند. این سامانه همچنین شامل حسگرهای امواج رادیویی است که میتسوبیشی برای تشخیص حضور سرنشینان و اندازه بدن آنها در خودرو استفاده می‌کند تا مشخص کند که آیا نوزادی جا مانده است یا خیر. میتسوبیشی الکتریک با ترکیب آن با مکان‌یاب با وضوح بالا، این فناوری را یک قدم فراتر می‌برد. این فناوری بر نقطه‌ای که راننده به آن نگاه می‌کند نظارت دارد و جاده را در آن جهت روشن می‌کند و در عین حال شکل و انحنای سطح رانندگی را نیز درنظر می‌گیرد. همچنین خطرات یا موانع احتمالی خارج از دید راننده را که ممکن است براساس جایی که به‌دنبال آن بوده متوجه نشده باشند، روشن می‌کند. این کانسپت می‌تواند این موانع را نیز به خوبی روشن کند و به راننده این امکان را می‌دهد که آنها را بهتر تشخیص دهد. این سیستم اطلاعات مورد نیاز رانندگان نیز همراه در اختیار آنها قرار می‌دهد.

این کانسپت نخستین نسخه رسمی خود را در CES  ‌(نمایشگاه الکترونیک مصرفی) در لاس‌وگاس به نمایش درآورد. ممکن است سال‌ها طول بکشد تا این فناوری‌ها به‌خودروهای تولیدی راه پیدا کند، اگرچه خودروسازان به‌دنبال راه‌هایی برای برآورده کردن استانداردهای ایمنی سختگیرانه فزاینده هستند؛ مانند نیاز به فناوری جدید رانندگی که برای تشخیص شرایط تعادل و هشیاری راننده به‌کار می‌رود. این فناوری تشخیص می‌دهد که آیا راننده از حالت طبیعی خارج نشده است و می‌تواند با هشیاری کامل رانندگی کند. این بدان معنی است که حتی در خودران‌ها نیز راننده باید شش‌دانگ حواس‌اش به حرکت اتومبیل باشد؛ حتی اگر بیشتر این کار را خود وسیله نقلیه انجام دهد.