Home فناوری در صنایع ساختمان بازدهی بالا با کاشی های سقفی خورشیدی زیباکاشی‌های سقفی خورشیدی اختراع جدیدی هستند که می‌توانند تا حد زیادی به کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های برق کمک کنند. انرژی خورشیدی می‌تواند با هزینه بسیار اندکی، گرمای منزل شما را تأمین کند.  اگرچه انرژی‌های جایگزین دیگری نیز وجود دارند که ممکن است جذاب‌تر باشند اما انرژی خورشیدی، انرژی بی‌پایان و احتمالاً بدون‌زحمت‌ترین آنهاست.

داشتن خانه گرم و داشتن آب گرم در خانه مشکلی است که نیازمند چاره‌اندیشی جدی است. آلودگی شدید زمین و استفاده از سوخت‌های فسیلی از جمله مشکلات جدی در این زمینه هستند. ما باید به دنبال راهکارهای جایگزین برای بریدن درختان و نابود کردن اکوسیستم طبیعی به منظور تأمین گرمای خانه‌هایمان باشیم.

بازدهی بالا با کاشی های سقفی خورشیدی (۱)

در گذشته این سیستم‌های خورشیدی آنچنان گران بودند که هرکسی نمی‌توانست از عهده خرید و نصب آنها برای منزلش برآید اما امروزه قیمت این سیستم‌ها تا حدی کاهش یافته که مردم می‌توانند آنها را در خانه خود نصب کرده و در فصول مختلف سال استفاده نمایند. اگرچه وجود روزهای آفتابی برای داغ کردن آب و گرم کردن خانه خیلی مهم است ولی اگر آفتاب کافی وجود نداشته باشد باید از راهکارهای دیگر برای گرم کردن آب یا خانه استفاده کرد.

کاشی‌های خورشیدی فتوولتائیک به تناسب پانل‌های خورشیدی معمولی نصب شده در سقف منازل، زیباتر بوده و عملکرد بهتری دارند. با توجه به نوآوری موجود در این کاشی‌های خورشیدی جدید، پانل‌های خورشیدی فعلی می‌توانند برای همیشه بازنشسته شوند. این کاشی‌ها از خاک‌رس ساخته شده‌اند که پانل‌های خورشیدی کوچکی درون آنها جاسازی شده که باید در معرض نور خورشید قرار گیرند. با توجه به شکل این کاشی‌ها، نصب آنها بسیار ساده است. اگرچه این کاشی‌ها بسیار کوچک هستند اما بازده انرژی بسیار بالایی دارند.

بازدهی بالا با کاشی های سقفی خورشیدی (۲)

علاوه بر این، کاشی‌های خورشیدی شفافی نیز طراحی شده‌اند که از لحاظ زیبایی‌شناسی ساختمان در حد اعلای خود هستند. اگرچه این کاشی‌‌ها از پلکسی‌گلس یا پی‌ام‌ام‌ای ساخته شده‌اند اما در برابر تمامی شرایط آب و هوایی مقاوم هستند. این مواد اجازه می‌دهند تا ۹۰ درصد نور طبیعی خورشید مستقیماً به داخل منزل بتابد.

نظر شما چیست؟