Home فناوری در صنایع ساختمان اولین خانه‌ای که پنج برابر بیشتر از انرژی مصرفی، انرژی تولید می...خانه‌ای در کاوفبویغن آلمان، اولین خانه‌ای است که گواهی پسیو هاوس پرمیوم را دریافت کرده است. هاوس آو انرجی یکی از سازگارترین خانه‌ها با محیط‌زیست می‌باشد. نیاز گرمایشی سالانه‌ی این خانه ۸ کیلووات ساعت بر مترمربع است و یک سیستم فتوولتائیک ۲۵۰ مترمربعی روی بام خانه دارد.
ساخت پسیو هاوس پرمیوم جدید و پسیو هاوس پلاس، اوایل امسال به‌صورت همزمان شروع شد. آن‌ها طوری ساخته شدند که بتوانند به‌جای سوخت فسیلی، از سوخت‌های تجدید پذیر جدید استفاده کنند.
برای گرفتن مجوز رسمی پسیو هاوس پلاس، یک ساختمان نباید در سال بیش از ۴۵ کیلووات ساعت بر مترمربع انرژی مصرف کند، و همچنین باید بتواند در سال حداقل ۶۰ کیلووات ساعت بر مترمربع انرژی تجدید پذیر تولید کند. البته پارامترهای سخت‌گیرانه‌تری برای پسیو پرمیوم هاوس در نظر گرفته‌شده که شامل این موارد می‌باشد: ۳۰ کیلووات ساعت بر مترمربع مصرف انرژی و ۱۲۰ کیلووات ساعت بر مترمربع تولید انرژی.
هاوس آو انرجی درواقع کمی کمتر از مقدار تعیین‌شده انرژی تولید می‌کند، یعنی سالانه ۱۰۳ کیلووات ساعت بر مترمربع، اما بااین‌وجود به خاطر مصرف بسیار پایین انرژی، گواهی پرمیوم را دریافت کرد. مجموع مصرف انرژی سالیانه‌ی آن فقط ۲۱ کیلووات ساعت بر مترمربع است که این میزان تقریباً یک‌سوم مقدار موردنیاز بود، و به همین دلیل کمبود جزئی تولید انرژی آن در نظر گرفته نشد.
برای دستیابی به مجوز رسمی پرمیوم، این خانه‌ی ۹۰۰ مترمربعی از فناوری‌های زیادی استفاده کرد. لازم به ذکر است که هیچ‌کدام از آن‌ها چیزی خارج از فناوری‌های روز نیست.
بهره‌وری انرژی آن از این طریق به دست آمد: شیشه‌های سه جداره، سطح عالی محافظت حرارتی، سطح بالای درزگیری کل ساختمان، ساخت و سازی که در آن اکثراً از عایق‌های حرارتی استفاده‌شده و سیستم تهویه‌ی مطبوعی که بازیافت حرارتی دارد. درواقع انواع مختلفی از سیستم‌های تهویه‌ی مطبوع برای مقایسه با یکدیگر نصب شد.
در قسمت‌های دیگر، حرارت ناچیزِ موردنیاز، با استفاده از منابع پمپ‌های حرارتی زمینی تأمین شد. تمام انرژی اضافی تولیدشده توسط سیستم فتوولتائیک، به شبکه برق‌رسانی داده می‌شود.

هاوس آو انرجی


ساختِ هاوس آو انرجی سال گذشته به پایان رسید. گواهی اهدا شده به این خانه در روز جهانی پسیو هاوس در چهاردهم و پانزدهم نوامبر به صاحب‌خانه داده شد. در همین روز این خانه در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

2 نظر در مورد این مطلب
  1. متشکر از اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار میدهید.
    گروه ما هم موفق به اختراع شن وماسه مصنوعی ا ضایعات شهری شده است که در صورت موافقت شما اطلاعات بیشت در اختیارتان قرار داده خواهد شد .

    با احترام دکتر خسرویان

نظر شما چیست؟