Home فناوری در صنایع کسب و کار هوشمند به نسل جدید رستوران‌ها سلام کنید 

آیا به سانفرانسیسکو سفر می‌کنید یا مقیم آنجا هستید؟ درهرصورت به رستوران ایتسا سری بزنید، جایی که فناوری روز را با حال و هوای غذا خوردن در بیرون ترکیب کرده است. رستوران آی پدهایی را مهیا کرده تا مشتریان بتوانند به‌محض ورود غذا را به‌وسیله‌ی آن سفارش دهند و بعد از آماده شدن سفارش، غذا در محفظه‌ای شیشه‌ای ظاهر می‌شود. البته افرادی زیادی برای انجام این کار زحمت می‌کشند، اما مشتریان هیچ تماسی با آنان ندارند.

ماه قبل در روز بازگشایی، پیشخدمت‌ها برای گرفتن سفارش غذا حضور داشتند، اما حالا دیگر رستوران کاملاً خودکار شده و مشتری از لحظه‌ی ورود تا هنگام خروج، خدمه‌های رستوران را نمی‌بیند. مشتری‌ها به این محل نام “رستوران روبات” را داده‌اند.

رستوران روبات

این رستوران در بخش تجاری شهری واقع‌شده و به نظر می‌رسد که در حال جذب مشتری باشد. تیم یانگ، یکی از صاحبان این رستوران گفت: “ما با سرعتی خارق‌العاده در حال پختن غذا هستیم. ما در حال ایجاد نوع جدید از غذای فوری هستیم. طراحی‌ای که ایجاد کردیم فضایی اسرارآمیز و حس مرموزی را در مشتری ایجاد می‌کند.” تایم از گروه اداره‌کننده‌ی ایتسا نقل کرد، ما حس “شخصی شده، بی‌پول نقد و بدون گوشت را ایجاد کرده‌ایم. مشتریان کارت خود را در یکی از نه جایگاه آی پد کشیده و شروع به انتخاب نوع غذای کوینولا می‌کنند.” تایم در ادامه نوشت: “مشتری‌ها می‌توانند سس کیمیکوری، سس میسو پرتغال، ذرت کبابی، پیازترشی، چغندر بوداده یا خلال هویج وحشی و سبزی‌ها و مواد دیگری را نیز به سفارش خود اضافه کنند. بااین‌وجود هزینه‌ی این غذا بسیار پایین است. (یک‌کاسه ساده حدود ۷ دلار می‌شود).”

موقع گرفتن سفارش، مشتری‌ها باید بین دیواری ویژه که هفت پنجره‌ی شفاف دارد، سفارش خود را انتخاب کنند. این پنجره‌ها لمسی بوده و برای سفارش دادن باید دو بار به آن ضربه زد. هفت کارمند در پشت این دیوار به‌وسیله‌ی نرم‌افزار در حال دریافت سفارش‌ها بوده و می‌توانند به‌سرعت کوینولا درست کنند.

یانگ اضافه کرد: “هرکسی که در اینجا مسئولیتی به عهده دارد، آی پدی را برای مدیریت کارهایش به همراه دارد. صادقانه باید بگویم که هیچ‌کس نمی‌تواند چنین مدیریتی را انجام دهند. کارگران نمی‌دانند که می‌توان تا این میزان مفید کار کرد، اینجاست که معجزه‌ی زمان‌بندی خود را نشان می‌دهد.”

یانگ و همکارش، اسکات دراموند، قصد دارند که در آینده یک شعبه‌ی دیگر نیز برای ایتسا باز کنند. درواقع یک مغازه‌ی دیگر نیز در لس‌آنجلس آماده‌ی باز شدن است که تا دو ماه دیگر شروع به کار می‌کند. آن‌ها حتی برنامه‌ی این را دارند که شعبه‌ی دیگری را نیز در سانفرانسیسکو باز کنند، البته در حال کار بر روی نرم‌افزاری برای بالا بردن سرعت سفارش‌ها نیز هستند.

فراموشی لذت های موج اولی در بستر مدرنیزاسیون موج دومی ۱ - دکتر کنعانی

نظر شما چیست؟